Creche Rota August 2017 to January 2018

 

13th & 20th August Esther Boyd, Lynne Whitford & Grace Boyd
27th August & 3rd September Anne Ardis, Dorothy Maxwell & Zoe Whitford
10th & 17th September Ann Irwin, Elaine Paynter & Emma McCarten
24th September & 1st October Elizabeth Barbour, Wendy Moffett & Rachel Gamble
8th & 15th October  Beth Morton, Joan McDonald & Julie Elder
22nd & 29th October Elizabeth McCall, Charlotte Neville & Hannah Moffett
5th & 12th November Jean Reid, Melanie McCarragher & Sarah McCarragher
19th & 26thNovember Florence Moffett, Maud Black & Sophie Lewis
3rd & 10th December Carol McAlister, Ellie Morton & Sarah Morrison
17th  & 24th December Lynda McCarten, Sharon Hawthorne & Ellen Hawthorne
31st December & 7th January Jacqui Scott, Christine Wells & Nicole Wells
14th  & 21stJanuary Ann Morton, Dawn McCarragher & Catherine Auld

 

If the allocated date is unsuitable, please try to swap with another person from the list.  If there are any problems please contact either Fiona or Ruth.

Sunday Worship Times

Sunday School – 10.15am
Morning Service – 11.30am
Prayer Meeting – 6.20pm (1st Sunday of Month 5.30pm)
Evening Service – 7.00pm (1st Sunday of Month 6.00pm)

What's On


« October 2019 »
Su Mo Tu We Th Fr Sa
    1* B.B (Anchor Boys) at 6:30 pm
* B.B (Junior Section) at 6:30 pm
* B.B (Company Section) at 8:00 pm
2* Strollers Club at 7:00 pm
* Midweek at 8:00 pm
3* Junior Badminton at 6:45 pm
* Senior Badminton at 7:30 pm
* Session Meeting at 8:00 pm
4* Bowling Club all day
5* Salt Cellar at 7:00 pm
6* Sunday School at 10:15 am
* Morning Service at 11:30 am
* Evening Service at 6:00 pm
* Youth Fellowship at 7:00 pm
7* Girls' Brigade (Explorers) at 6:30 pm
* Girls' Brigade at 7:30 pm
* Committee Meeting at 8:00 pm
8* B.B (Anchor Boys) at 6:30 pm
* B.B (Junior Section) at 6:30 pm
* B.B (Company Section) at 8:00 pm
9* Ichthus Groups at 10:05 pm
10* Junior Badminton at 6:45 pm
* Senior Badminton at 7:30 pm
* Female Focus at 8:00 pm
11* Bowling Club all day
12* Salt Cellar at 7:00 pm
13* Sunday School at 10:15 am
* Morning Service at 11:30 am
14* Girls' Brigade (Explorers) at 6:30 pm
* Girls' Brigade at 7:30 pm
15* B.B (Anchor Boys) at 6:30 pm
* B.B (Junior Section) at 6:30 pm
* B.B (Company Section) at 8:00 pm
16* Midweek at 8:00 pm
17* Junior Badminton at 6:45 pm
* Senior Badminton at 7:30 pm
18* Bowling Club all day
19* Female Focus Coffee Morning at 10:30 am
* Salt Cellar at 7:00 pm
20* Sunday School at 10:15 am
* Harvest Morning Service at 11:30 am
* Harvest Evening Service at 7:00 pm
21* Girls' Brigade (Explorers) at 6:30 pm
* Harvest Service at 8:00 pm
22* B.B (Anchor Boys) at 6:30 pm
23 24* Junior Badminton at 6:45 pm
* Senior Badminton at 7:30 pm
25* Bowling Club all day
26
27* Sunday School at 10:15 am
* Reformation Service at 11:30 am
* Evening Service at 7:00 pm
28 29* B.B (Anchor Boys) at 6:30 pm
* B.B (Junior Section) at 6:30 pm
* B.B (Company Section) at 8:00 pm
30* Pre Communion at 8:00 pm
31* Junior Badminton at 6:45 pm
* Senior Badminton at 7:30 pm
   

Registered Charity in Northern Ireland (NIC104948)


Hit Counter provided by brochure holders